• "AKTYWNE ŚRODY"

• Grupy: Pajączki oraz "zerówka" rozpoczęły cykl cotygodniowych aktywności, które mają na celu wprowadzenie do aktywności ruchowej i czerpanie z niej przyjemności. W każdą środę będziemy ćwiczyć, przełamywać swoje ograniczenia i doskonalić współpracę w drużynie!

• DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

• Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

Bogactwo językowe Europy stanowi niezwykłą wartość, którą należy doceniać, wykorzystywać i pielęgnować. Rozwijanie umiejętności językowych jest  zarówno koniecznością, jak i prawem  KAŻDEGO z nas – takie  jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków, a  zasadniczym celem  obchodów Dnia Języków jest podnoszenie  świadomości w zakresie:

- bogactwa i różnorodności  językowej  Europy, które należy pielęgnować i rozszerzać;

potrzeby osiągania przez obywateli pewnego  zaawansowania  w zakresie co najmniej dwóch języków, poza swoim własnym.

• BIEG W PIŻAMACH - POMAGAMY

• 20 września wzięliśmy udział w drugiej edycji Ogólnopolskiego Charytatywnego Biegu i Dnia w Piżamach, aby wesprzeć dzieci na oddziałach onkologicznych. Codziennie rano wstajesz, myjesz zęby, czeszesz się, ubierasz i wychodzisz z domu? Dla Ciebie to rutynowe czynności, nad którymi się nie zastanawiasz. Dla dziesiątek tysięcy dzieci chorych onkologiczne to marzenie, na którego spełnienie czekają często miesiącami.

Ich codziennością jest szpitalny oddział i… piżama. Dlatego, solidaryzując się z dziećmi onkochorymi…

przebiegliśmy się, symbolicznie, w piżamach.

Przed biegiem odbyła się rozgrzewka

I pobiegliśmy ... biegli duzi i mali

Po biegu odbył się kiermasz wypieków przygotowanych przez uczniów i ich rodziców. Zebrane pieniądze ze sprzedaży ciast będą przeznaczone na cel charytatywny.

Drodzy Rodzice, Opiekunowie! Nauczyciele! Uczniowie!

W imieniu Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękujemy za udział w akcji BIEG W PIŻAMACH! Udało nam się zebrać 1262,50 zł. Kwota została przekazana na konto Fundacji "Gdy liczy się czas". Dziękujmy!

Katarzyna Rohde - przewodnicząca Rady Rodziców, Magdalena Suszek - opiekun Samorządu Uczniowskiego

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI - 15 WRZEŚNIA

• 15 września obchodzimy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych tworzą prace plastyczne, których motywem przewodnim jest kropka.

• KOMUNIKAT W SPRAWIE DZIAŁAŃ PROFILAKTYCZNYCH DOTYCZĄCYCH ZDROWIA DZIECI I UCZNIÓW

• Drodzy Rodzice, Opiekunowie!W związku z działaniami profilaktycznymi przeciwko wszawicy, owsicy i mononukleozy prosimy o obserwację dzieci. W przypadku pojawienia się którejkolwiek z chorób, należy niezwłocznie zastosować odpowiednie leczenie. Ważne, aby prowadzić działania profilaktyczne - systematyczne sprawdzanie głów, obserwacja zachowania dzieci (w przypadku owsicy), częste mycie rąk.

Więcej informacji w zakładce Dla Rodzica - Informacje.

• KONIEC LATA I ŚWIĘTO KROPKI U 5-LATKÓW

• Miniony tydzień w grupie 5 latków upłynął ciekawie, wesoło i intensywnie. Spędzaliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu łapiąc ostatnie promienie letniego słońca. Wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni, która zbliża się do nas wielkimi krokami. Dowiedzieliśmy się dużo o tym, że aby poznawać świat wykorzystujemy pięć zmysłów.

Ostatniego dnia świetnie bawiliśmy się świętując Międzynarodowy Dzień Kropki, który jest świętem kreatywności i wiary w siebie wszystkich dzieci!

• Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania.

• Prezydent RP Andrzej Duda skierował okolicznościowy list, zachęcając do wspólnej lektury.

– To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślił w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

• PIERWSZY TYDZIEŃ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

• Za nami pierwszy tydzień nowego roku szkolnego. Najmłodsi postawili swoje pierwsze kroki w przedszkolnej sali i chyba już wiedzą, że czeka ich wspaniała przygoda w przedszkolu! Będziemy na bieżąco informować o postępach :)