• CIEKAWE SPOTKANIA - NASI ABSOLWENCI

• 26.02.2024 17:54
        • INNOWACJA PEDAGOGICZNA W KLASIE PIERWSZEJ
        • Innowacja „Ciekawe spotkania - nasi absolwenci” służyć będzie przede wszystkim uatrakcyjnieniu zajęć z uczniami i kształtowaniu pozytywnych postaw młodych ludzi.

Uczniowie poznają wybrane sylwetki absolwentów, którzy stanowić będą dla dzieci wzór do naśladowania, wyzwolą w nich chęć do nauki i pracy. Ponadto uświadomią uczniom, że możliwa jest realizacja i spełnienie własnych planów i marzeń.

Głównym celem innowacji jest to, aby spotkania z absolwentami szkoły, do której uczęszczają uczniowie, przyczyniły się do zwiększenia motywacji dzieci do nauki i wzorowego zachowania, a także aby, uświadomiły dzieciom, że, dzięki nauce i efektywnej pracy, można w dorosłym życiu realizować swoje marzenia i pasje i wykorzystywać swoje talenty, zdolności w przyszłej pracy zawodowej Uczniowie dzięki temu, że poznają sylwetki wybranych absolwentów i ich sukcesy, będą mogli czerpać właściwy wzór do naśladowania. Ponadto dzięki spotkaniom z absolwentami, uczniowie zdobędą wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin, wykażą się kreatywnością i inwencją twórczą. Dzięki zorganizowanym spotkaniom, uczniowie będą mieli możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych zajęciach, dzięki którym kształtować będą właściwe postawy.

Edyta Urban