• KLASA W TERENIE

• 14.04.2024 14:46
        • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY
        • Innowacja ,,Klasa w terenie” ma zapewnić wysoką jakość kształcenia z uwzględnieniem zróżnicowanych potrzeb edukacyjnych dzieci. Głównym jej celem jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu i nauka przez obserwację. Ma poszerzać wiedzę i umiejętności w otaczającym dziecko świecie, rozbudzać zainteresowania historią regionu i miejsca zamieszkania, kształtować postawy szacunku wobec innych, rozwijać umiejętności poszukiwań i wykorzystania zdobytych informacji oraz wyrabianie odpowiedzialności za powierzone zadania, integrować zespół klasowy oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

Innowacja zachęca nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową - prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły.

Lekcje prowadzone na świeżym powietrzu na pewno będą niezapomniane.

W ramach innowacji klasa 3 posadziła na przyszkolnych klombach cebule tulipanów. Czekamy do wiosny na piękne kwiaty.

/efekt wiosną/

Kolejne zadanie z projektu za nami, byliśmy na warsztatach plastycznych w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Malowaliśmy poszewki na poduszkę a następnie wykorzystując piękną pogodę zwiedzaliśmy nabrzeże nad Odrą.

Klasa 3 podczas spaceru w najbliższej okolicy szkoły zbierała dary jesieni, z których wykonała przepiękne mandele jesienne.

To już kolejne zadanie, wykonaliśmy instrumenty, na których następnie zagrakiśmy.

Lekcja na świeżym powietrzu, malowaliśmy chmury a przy okazji zdobyliśmy wiele ciekawych iformacji.

10.11.2023 r. - WARSZTATY W OGRODZIE DENDROLOGICZNYM W GLINNEJ

Nadeszła wiosna. Uczniowie klasy 2 przywitali wiosnę sadząc w szkolnym przedogródku bratki.